Dnes je utorok, 05.júl 2022, meniny má: Cyril, Metod
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

SaS opäť vetovala Matovičov návrh na zvýšenie platov učiteľov

jún 22, 2022 - 11:32
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním vlády uviedol, že na schôdzu predložil tretíkrát návrh na zvýšenie platov učiteľov.
Foto: 
SaS

Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním vlády vyhlásil, že koaličná strana Sloboda a solidarita (SaS) opäť vetovala zvýšenie platov učiteľov. Zároveň podotkol, že návrh na zvýšenie platov učiteľov na vládnu schôdzu predložil tretíkrát. Zhodnotil tiež, že sa nepatrí učiteľov „nechať v štichu“, a preto sa budú snažiť prísť s alternatívnym riešením.

„Vyslovene som upozornil ministra školstva, že to je posledná šanca pred prázdninami, keď môžme tento zákon prijať v parlamente, keďže parlamentná schôdza ešte beží a je to posledná schôdza pred prázdninami,“ povedal Matovič s tým, že ide o poslednú šancu ako zvýšiť platy učiteľov od 1. júla o 150 eur. Tvrdí, že napriek tomu minister školstva Branislav Gröhling (SaS) návrh vetoval. Vzniknutá situácia ho mrzí a konštatoval, že minister chráni výrobcov alkoholu, prevádzkovateľov hazardu a extrémne bohaté firmy.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ešte 15. júna potvrdil trojpercentné zvýšenie platov učiteľov k 1. júlu. Podľa jeho slov je zvyšovanie platov kryté a budú ho poskytovať.

- - Inzercia - -