Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prestal sa ozývať bez vysvetlenia? Chyba nie je vo vás!

december 02, 2021 - 10:49
Tento jav sa na sociálnych sietí vyskytuje tak často, že si vo svete internetu vyslúžil vlastné pomenovanie „ghosting“ . Jednoducho sa dotyčný prestane z ničoho nič ozývať. Vyparí sa z vášho života ako duch. Vy máte plno otázok, ale ak sa náhodou pýtate, čo sa deje, odpovede sa nedočkáte.
Foto: 
shutterstock

Strávili ste nejaký čas aj osobne a máte prirodzene pocit, že minimálne to vysvetlenie si zaslúžite. A máte pravdu. Ak váš potencionálny partner  k ukončeniu kontaktu nevie povedať ani pár stručných viet, je to pozitívne znamenie pre vás. Vo vašom živote ho skrátka viac nepotrebujete. 

Či ale chcete alebo nie, dotkne sa vás to. Začnete si nahovárať, že ste niečo spravili či povedali zle. Prekročili jeho hranice. Ak by sa to aj stalo, zrelý človek by vám to povedal.  Problémom je práve preto tá druhá strana. Takýto typ správania je absolútne detinský a odzrkadľuje jeho charakter. Je možné, že stretol niekoho iného, s kým je mu lepšie, alebo sa zľakol záväzku. Občas sa zasa stáva, že osobné stretnutie nedopadne podľa predstáv. Na sociálnych sieťach každý prezentuje dokonalejšiu verziu seba samého, ktorá niekedy nezodpovedá realite. Z nášho skutočného „ja“ potom máme obavy a hráme sa na niekoho, kto nie sme. Ak ste napríklad neodolali a hneď na prvom rande mali sex a on sa už neozval, pravdepodobne mu išlo len o to. 

Dôvodov môže byť niekoľko, ale v každom prípade si druhá strana zaslúži úprimné vysvetlenie. Niekedy prejde istý čas a dotyčný sa z ničoho nič ozve nenápadným „ahoj“ vo chvíli, keď už ste na neho zabudli. Zvyčajne tomu predchádza lajkovanie vašich fotiek či ich zbytočné komentovanie. Prirodzene neviete ako reagovať. Je možné, že ste mu začali zrazu chýbať alebo sa len hrá s vašimi emóciami. Zachovajte si chladnú hlavu. Zamyslite sa nad tým, ako vidíte reálnu budúcnosť s týmto človekom. Ak sa mu predsa len rozhodnete dať druhú šancu, opýtajte sa ho priamo na vysvetlenie. Je to na vás. Možno ostanete aspoň kamaráti. Alebo sa pre zmenu zahrajte na ducha vy. Vyparte sa, no bez výčitiek. 

 

- - Inzercia - -